Rozvojové ligy

Player Development League (PDL) lze definovat jako mládežnickou verzi NHL, kde budete mít možnost zažít zápasy v dresech slavných týmů, být interviewován na kameru, mít podrobné statistiky, ale především budete mít šanci bojovat o vítězství a zdvihnout realistickou verzi Stanley Cupu.

Tento projekt začal v roce 2007 pod názvem „Games League“ a hrál se pouze v jedné divizi v Plzni. Každým rokem roste a momentálně se rozšířil do několika evropských zemí a nyní má nový název „Player Development League“. Každý rok přibližuje stovky hokejistů tomu, jaké to je být hokejovou hvězdou v nejslavnější hokejové lize světa.

Soutěž je navržena podle modelu NHL: skutečný draft hráčů, profesionální dresy, statistiky zápasů, video rozhovory s hráči a také šance zvednout Stanley Cup. To vše je skvělou zkušeností jak pro hráče, tak pro rodiče, ale také obrovským motivačním prvkem pro kariéru hokejistů. Jedná se o prodloužení sezóny mladého sportovce, protože probíhá na jaře během skutečných playoff NHL.

Filosofií celého projektu je zážitek, motivace a rostoucí sebevědomí mladých hráčů, protože mohou ukázat své dovednosti bez zbytečných týmových systémů.

Maximální kapacita týmu je 13 hráčů a 1 brankář, aby hráči měli dostatek času na ledě a prostoru na zlepšení. Soutěž nyní zahrnuje 24 týmů NHL (rozšiřitelných na 32) v šesti městech (rozšiřitelných na osm) s celkovou kapacitou 336 hráčů (s možností rozšíření na 448).

Player Development League je následována All-Star Series, což je výběr nejlepších hráčů z každé divize z předchozích let Player Development League, kteří již nespadají do věkové kategorie této ligy.

FOTOGALERIE

cs_CZČeština